Skip to content

26 toukok. 2023

Konsertti

Celine Dionin Suomen-konsertit peruuntuvat

Celine Dionin lokakuuksi Suomeen suunnitellut konsertit peruuntuvat. Dionin oli määrä saapua Suomeen osana Courage-maailmankiertuettaan, mutta hän on nyt joutunut peruuttamaan kaikki kiertueen jäljellä olevat esiintymiset tältä ja ensi vuodelta.
Samaan aikaan, kun maailma on toipunut koronapandemiasta, on Celine Dion saanut yhä hoitoja omiin terveysongelmiinsa, jotka ovat estäneet häntä esiintymästä. Dion on tehnyt kovasti työtä paranemisensa eteen, mutta ei siitä huolimatta pysty nousemaan lavoille loppukiertueellaan, jonka oli määrä päättyä Lontooseen huhtikuussa 2024.
– Olen pahoillani, että joudun tuottamaan yleisölleni pettymyksen jälleen kerran. Esiintyminen ei kuitenkaan ole mahdollista, jos terveys ei ole kunnossa. Samaan aikaan on epäreilua siirtää konsertteja kerta toisensa jälkeen ja vaikka tämä murtaakin sydämeni, ovat peruutukset tässä tilanteessa paras vaihtoehto. Haluan kuitenkin kaikkien tietävän, että en luovuta, vaan tulen takaisin. Odotan innolla, kunnes pääsen taas näkemään teitä kaikkia, Celine Dion toteaa.
Celine Dion on kertonut sairastavansa harvinaista stiff person -oireyhtymää (SPS), eli jäykkyysoireyhtymää. Sen moninaisiin vaikeisiin oireisiin lukeutuvat muun muassa tahdonalaisten liikkeiden hitaus sekä asteeltaan vaihteleva lihasjäykkyys ja lihasten kouristukset.
Ticketmaster on yhteydessä lipun ostajiin ensi viikon aikana palautuksista.

Lisää uutisia

Lue kaikki uutiset

Lisää uutisia

26 toukok. 2023

Celine Dionin Suomen-konsertit peruuntuvat

Celine Dionin lokakuuksi Suomeen suunnitellut konsertit peruuntuvat. Dionin oli määrä saapua Suomeen osana Courage-maailmankiertuettaan, mutta hän on nyt joutunut peruuttamaan kaik...
Lue lisää
11 huhtik. 2023

Legendaarinen Public Image Ltd tuo End Of World -kiertueensa Ääniwalliin 13. lokakuuta.

Lipunmyynti keikalle alkaa perjantaina 14. huhtikuuta kello 10 Tiketissä. 
Lue lisää
29 maalisk. 2023

The Simon and Garfunkel Story

The Simon and Garfunkel Story nähdään Kulttuuritalolla 29. marraskuuta.
Lue lisää
24 maalisk. 2023

Yhdysvaltalainen NEFFEX saapuu ensimmäistä kertaa Suomeen syyskuussa!

Lue lisää
24 maalisk. 2023

CNNCT.VOL2

CNNCT Festival Espoossa kesäkuussa – mukana supertähdet Adam Beyer, Deborah De Luca, Meduza ja Kream.
Lue lisää
22 maalisk. 2023

CNNCT MAY DAY SPECIAL

CNNCT MAY DAY SPECIAL aloittaa CNNCT:in uuden vuoden räjähdysmäisesti, kun Progressiivisen Housen & Technon kuningattaret 8Kays & Juliet Fox saapuvat Ääniwalliin 29.4.
Lue lisää
20 maalisk. 2023

Kaamos Metal Cruise tuo 23.-24. syyskuuta M/S Viking Gracelle upean kattauksen metallimusiikin kärkeä.

Ensimmäistä kertaa järjestettävä Kaamos Metal Cruise on sisartapahtuma jo perinteiselle Nordic Metal Cruiselle.
Lue lisää
13 maalisk. 2023

Yhdysvaltalainen emoräppäri Brennan Savage saapuu Helsinkiin elokuussa!

Brennan Savage nähdään Helsingin Apollossa 11.8. Artisti on ehtinyt keräämään vasta neljässä vuodessa valtavan joukon erittäin omistautuneita faneja.
Lue lisää

Tilaa uutiskirje

Tilaamalla uutiskirjeen saat mahdollisuuden ostaa lippuja ennakkomyynneistä sekä tiedon ensimmäisenä meidän tulevista tapahtumista.